Contact form 7 sv_SE - en to sv_SE translation catalogue (276 entries)

en: %s keys switch panels
sv_SE: %s Pil-knappar byter paneler

en: (required)
sv_SE: (obligatorisk)

en: (select language)
sv_SE: (välj språk)

en: <strong>Additional Settings</strong> provides a place where you can customize the behavior of this contact form by adding code snippets.
sv_SE: I <strong>Avancerade inställningar</strong> kan du ytterligare anpassa kontaktformuläret genom att lägga till egen kod.

en: <strong>Contact Form 7 %1$s requires WordPress %2$s or higher.</strong> Please <a href="%3$s">update WordPress</a> first.
sv_SE: <strong>Contact Form 7 %1$s kräver WordPress %2$s eller senare.</strong> <a href="%3$s">Uppdatera WordPress</a> först.

en: <strong>Duplicate</strong> - Clones that contact form. A cloned contact form inherits all content from the original, but has a different ID.
sv_SE: <strong>Duplicera</strong> - Duplicerar kontaktformuläret. Ett duplicerat kontaktformulär innehåller allt från originalet men har ett annat ID.

en: <strong>Edit</strong> - Navigates to the editing screen for that contact form. You can also reach that screen by clicking on the contact form title.
sv_SE: <strong>Redigera</strong> - Öppnar sidan för redigering av kontaktformuläret. Du kan också öppna det genom att klicka på kontaktformulärets titel.

en: <strong>Form</strong> is a content of HTML form. You can use arbitrary HTML, which is allowed inside a form element. You can also use Contact Form 7&#8217;s form-tags here.
sv_SE: <strong>Formulär</strong> är innehållet i ett HTML form. Du kan använda valfri HTML, som tillåts i ett form-element. Du kan också använda Contact Form 7&#8217;s form-taggar här.

en: <strong>Mail (2)</strong> is an additional mail template that works similar to Mail. Mail (2) is different in that it is sent only when Mail has been sent successfully.
sv_SE: <strong>Epost (2)</strong> är ytterligare en epost-mall som fungerar på liknande sätt som Epost. Epost (2) skickas bara om Epost har lyckats skickats.

en: <strong>Mail</strong> manages a mail template (headers and message body) that this contact form will send when users submit it. You can use Contact Form 7&#8217;s mail-tags here.
sv_SE: <strong>Epost</strong> är en epost-mall (headers och message body) som använda när någon skickar formuläret. Du kan använda Contact Form 7&#8217;s epost-taggar här.

en: <strong>Title</strong> is the title of a contact form. This title is only used for labeling a contact form, and can be edited.
sv_SE: <strong>Tigel</strong> är kontaktformulärets titel. Titeln används bara för att märka kontaktformuläret och kan ändras.

en: A form-tag is a short code enclosed in square brackets used in a form content. A form-tag generally represents an input field, and its components can be separated into four parts: type, name, options, and values. Contact Form 7 supports several types of form-tags including text fields, number fields, date fields, checkboxes, radio buttons, menus, file-uploading fields, CAPTCHAs, and quiz fields.
sv_SE: Formulär-taggar är kod innesluten i hakparanteser som används i ett formulär. Formulär-taggar motsvarar ett inmatningsfält vars innehåll kan delas i fyra delar: typ, namn, alternativ och värden (type, name, options, and values). Contact Form 7 stöder olika typer av formulär-taggar som text-fält, nummer-fält, datum-fält, kryssrutor, radio-knappar, menyer, filuppladdning, CAPTCHA och quiz-fält.

en: A mail-tag is also a short code enclosed in square brackets that you can use in every Mail and Mail (2) field. A mail-tag represents a user input value through an input field of a corresponding form-tag.
sv_SE: En epost-tagg är också kod innesluten i hakparanteser som du kan använda i alla Epost- och Epost (2)-fält. Alla epost-taggar motsvarar det värde som användaren angett i motsvarande formulär-tagg.

en: Acceptable file types
sv_SE: Tillåtna filtyper

en: Acceptance Checkbox
sv_SE: Kryssruta för godkännande

en: Add New
sv_SE: Skapa nytt

en: Add New Contact Form
sv_SE: Nytt kontaktformulär

en: Adding A New Contact Form
sv_SE: Lägga till nytt kontaktformulär

en: Additional Headers
sv_SE: Ytterligare rubriker

en: Additional Settings
sv_SE: Avancerade inställningar

en: Additional Settings (%d)
sv_SE: Ytterligare inställningar (%d)

en: Admin Screen
sv_SE: Administration

en: Albanian
sv_SE: Albanska

en: Allow multiple selections
sv_SE: Tillåt flera val

en: Any information you provide will not be shared with service providers without your authorization.
sv_SE: Ingen information du lämnar kommer att delas med tjänsteleverantörer utan ditt tillstånd.

en: Arabic
sv_SE: Arabiska

en: Armenian
sv_SE: Armeniska

en: Author
sv_SE: Författare

en: Available Actions
sv_SE: Tillgängliga åtgärder

en: Azerbaijani
sv_SE: Azerbaijanska

en: Basque
sv_SE: Baskiska

en: Belarusian
sv_SE: Vitryska

en: Bosnian
sv_SE: Bosniska

en: Bulgarian
sv_SE: Bulgariska

en: Catalan
sv_SE: Katalanska

en: Central Kurdish
sv_SE: Central kurdiska

en: Checkboxes, Radio Buttons and Menus
sv_SE: Kryssrutor, radio-knappar och menyer

en: Chinese (China)
sv_SE: Kinesiska (Kina)

en: Chinese (Taiwan)
sv_SE: Kinesiska (Taiwan)

en: Class attribute
sv_SE: Class-attribut

en: Contact
sv_SE: Kontakt

en: Contact Form
sv_SE: Kontaktformulär

en: Contact Form 7 Needs Your Support
sv_SE: Contact Form 7 behöver ditt stöd.

en: Contact Forms
sv_SE: Kontaktformulär

en: Contact form %d
sv_SE: Kontaktformulär %d

en: Contact form created.
sv_SE: Kontaktformulär skapat.

en: Contact form deleted.
sv_SE: Kontaktformulär raderat.

en: Contact form saved.
sv_SE: Kontaktformulär sparat.

en: Copy this shortcode and paste it into your post, page, or text widget content:
sv_SE: Kopiera kortkoden och klistra in i ett inlägg, en sida eller en text-widget.

en: Croatian
sv_SE: Kroatiska

en: Czech
sv_SE: Tjeckiska

en: Danish
sv_SE: Danska

en: Date
sv_SE: Datum

en: Date Field
sv_SE: Datumfält

en: Date format seems invalid.
sv_SE: Datumformat är ogiltigt.

en: Date format that the sender entered is invalid
sv_SE: Datumformatet avsändaren använt är ogiltigt

en: Date is earlier than minimum limit
sv_SE: Datumet är tidigare än tillåtet

en: Date is later than maximum limit
sv_SE: Datum är senare än tillåtet

en: Default value
sv_SE: Standardvärde

en: Delete
sv_SE: Radera

en: Did You Know?
sv_SE: Visste du?

en: Dismiss
sv_SE: Avfärda

en: Docs
sv_SE: Dokumentation

en: Donate
sv_SE: Donera

en: Duplicate
sv_SE: Duplicera

en: Dutch
sv_SE: Hollänska

en: Edit
sv_SE: Redigera

en: Edit &#8220;%s&#8221;
sv_SE: Redigera &#8220;%s&#8221;

en: Edit Contact Form
sv_SE: Redigera kontaktformulär

en: Edit messages used in the following situations.
sv_SE: Ändra meddelanden som används i följande situationer.

en: Email address seems invalid.
sv_SE: Epost-adressen verkar ogiltig.

en: Email address that the sender entered is invalid
sv_SE: Avsändarens epost-adress är ogiltig

en: English (United States)
sv_SE: Engelska (USA)

en: Enter title here
sv_SE: Ange titel här

en: Error in deleting.
sv_SE: Fel vid radera.

en: Estonian
sv_SE: Estniska

en: Exclude lines with blank mail-tags from output
sv_SE: Uteslut rader med tomma epost-taggar.

en: Failed to send your message. Please try later or contact the administrator by another method.
sv_SE: Det gick inte att skicka meddelandet. Försök senare eller kontakta administratören på annat sätt.

en: Failed to upload file.
sv_SE: Filen kunde inte laddas upp.

en: Failed to upload file. Error occurred.
sv_SE: Filen kunde inte laddas upp. Ett fel uppstod.

en: Field type
sv_SE: Fälttyp

en: File Attachments
sv_SE: Bifogade filer

en: File Uploading and Attachment
sv_SE: Filuppladdning och bilagor

en: File size limit (bytes)
sv_SE: Gräns för filstorlek (bytes)

en: Finnish
sv_SE: Finska

en: For more information:
sv_SE: För mer information:

en: Form
sv_SE: Formulär

en: Form-tags
sv_SE: Formulär-taggar

en: French (France)
sv_SE: Franska (Frankrike)

en: From
sv_SE: Från

en: From: %s
sv_SE: Från: %s

en: Galician
sv_SE: Galiciska

en: Generate a form-tag for a date input field. For more details, see %s.
sv_SE: Generera en form-tagg för datumfält. För mer information, se %s.

en: Generate a form-tag for a drop-down menu. For more details, see %s.
sv_SE: Generera en form-tagg för rullgardinsmeny. För mer information, se %s.

en: Generate a form-tag for a field for numeric value input. For more details, see %s.
sv_SE: Generera en form-tagg för ett numeriskt fält. För mer information, se %s.

en: Generate a form-tag for a file uploading field. For more details, see %s.
sv_SE: Generera en form-tagg för filuppladdning. För mer information, se %s.

en: Generate a form-tag for a group of checkboxes. For more details, see %s.
sv_SE: Skapa en form-tagg för en grupp kryssrutor. För mer information, se %s.

en: Generate a form-tag for a group of radio buttons. For more details, see %s.
sv_SE: Generera en form-tagg för en grupp alternativknappar. För mer information, se %s.

en: Generate a form-tag for a multi-line text input field. For more details, see %s.
sv_SE: Generera en form-tagg för textfält med flera rader. För mer information, se %s.

en: Generate a form-tag for a question-answer pair. For more details, see %s.
sv_SE: Generera en form-tagg för ett fråga-svar-par. För mer information, se %s.

en: Generate a form-tag for a single-line URL input field. For more details, see %s.
sv_SE: Generera en form-tagg för länkfält. För mer information, se %s.

en: Generate a form-tag for a single-line email address input field. For more details, see %s.
sv_SE: Generera en form-tagg för en epost-fält. För mer information, se %s.

en: Generate a form-tag for a single-line plain text input field. For more details, see %s.
sv_SE: Generera en form-tagg ett enkelradigt textfält. För mer information, se %s.

en: Generate a form-tag for a single-line telephone number input field. For more details, see %s.
sv_SE: Generera en form-tagg för telefonfält. För mer information, se %s.

en: Generate a form-tag for a submit button. For more details, see %s.
sv_SE: Generera en form-tagg för skicka-knapp. För mer information, se %s.

en: Generate a form-tag for an acceptance checkbox. For more details, see %s.
sv_SE: Skapa en form-tagg för en kryssruta för godkännande. För mer information, se %s.

en: Generate form-tags for a CAPTCHA image and corresponding response input field. For more details, see %s.
sv_SE: Generera form-taggar för en CAPTCHA-bild och motsvarande svarsfält. För mer information, se %s.

en: Georgian
sv_SE: Georgiska

en: German
sv_SE: Tyska

en: Get Started
sv_SE: Kom igång

en: Getting Started with Contact Form 7
sv_SE: Kom igång med Contact Form 7

en: Greek
sv_SE: Grekiska

en: Haitian
sv_SE: Haitiska

en: Hebrew
sv_SE: Hebreiska

en: Hovering over a row in the contact forms list will display action links that allow you to manage your contact form. You can perform the following actions:
sv_SE: Hovra över en rad i listan med kontaktformulär så visas länkar till åtgärder som du kan använda. Du kan använda följande åtgärder:

en: How Tags Work
sv_SE: Så fungerar taggar

en: Hungarian
sv_SE: Ungerska

en: Id attribute
sv_SE: ID-attribut

en: Image settings
sv_SE: Bildinställningar

en: In <strong>Messages</strong>, you can edit various types of messages used for this contact form. These messages are relatively short messages, like a validation error message you see when you leave a required field blank.
sv_SE: I <strong>Meddelande</strong> kan du ändra olika typer av meddelanden som används för kontaktformuläret. Dessa meddelanden är relativt korta, som ett meddelande om valideringsfel som visas när ett obligatoriskt fält lämnas tomt.

en: In the following fields, you can use these mail-tags:
sv_SE: I följande fält, kan du använda dessa mail-taggar:

en: Indian Bengali
sv_SE: Indisk Bengali

en: Indonesian
sv_SE: Indonesiska

en: Input field settings
sv_SE: Inställningar för inmatningsfält

en: Insert Tag
sv_SE: Infoga tagg

en: Insert a blank item as the first option
sv_SE: Lägg till ett tomt objekt som första val

en: Integration with Other Services
sv_SE: Integration med andra tjänster

en: Irish
sv_SE: Irländska

en: It is hard to continue development and support for this plugin without contributions from users like you. If you enjoy using Contact Form 7 and find it useful, please consider making a donation.
sv_SE: Det är svårt att fortsätta utveckla denna plugin och ge support utan bidrag från användare som du. Om du uppskattar Contact Form 7 och tycker att den är användbar, bidra gärna med en donation.

en: Italian
sv_SE: Italienska

en: Japanese
sv_SE: Japanska

en: Jetpack Overrides Contact Forms
sv_SE: Jetpack åsidosätter kontaktformulär

en: Jetpack may cause problems for other plugins in certain cases. For more details, see %s.
sv_SE: Jetpack kan i vissa fall orsaka problem för andra plugin. För mer information, se %s.

en: Just another contact form plugin. Simple but flexible.
sv_SE: Ännu en kontakt-plugin. Enkel men flexibel.

en: Korean
sv_SE: Koreanska

en: Label
sv_SE: Märkning

en: Latvian
sv_SE: Lettiska

en: Lithuanian
sv_SE: Litauiska

en: Macedonian
sv_SE: Makedonska

en: Mail
sv_SE: Epost

en: Mail (2)
sv_SE: Epost (2)

en: Mail (2) is an additional mail template often used as an autoresponder.
sv_SE: Mail (2) är en ytterligare e-mall som ofta används för autosvar.

en: Mail-tags
sv_SE: Epost-taggar

en: Make checkboxes exclusive
sv_SE: Gör kryssrutorna exklusiva

en: Make this checkbox checked by default
sv_SE: Gör kryssrutan ifylld som standard

en: Make this work inversely
sv_SE: Gör detta omvänt

en: Malay
sv_SE: Malaj

en: Maltese
sv_SE: Maltesiska

en: Message Body
sv_SE: Meddelande

en: Message Body:
sv_SE: Meddelande:

en: Messages
sv_SE: Meddelanden

en: Name
sv_SE: Namn

en: Norwegian (Bokmål)
sv_SE: Norska (bokmål)

en: Number Fields
sv_SE: Numeriskt fält

en: Number format seems invalid.
sv_SE: Talformatet är ogiltigt.

en: Number format that the sender entered is invalid
sv_SE: Talformatet som avsändaren har angett är ogiltig

en: Number is larger than maximum limit
sv_SE: Talet är större än tillåtet

en: Number is smaller than minimum limit
sv_SE: Talet är mindre än tillåtet

en: On this screen, you can edit a contact form. A contact form is comprised of the following components:
sv_SE: På den här sidan kan du redigera ett kontaktformulär. Kontaktformulär består av följande delar:

en: On this screen, you can manage contact forms provided by Contact Form 7. You can manage an unlimited number of contact forms. Each contact form has a unique ID and Contact Form 7 shortcode ([contact-form-7 ...]). To insert a contact form into a post or a text widget, insert the shortcode into the target.
sv_SE: Här kan du hantera kontaktformulär som skapats med Contact Form 7. Du kan hantera ett obegränsat antal kontaktformulär. Varje kontaktformulär har ett unikt ID och en Contact Form 7 shortcode ([contact-form-7 ...]). Infoga ett kontaktformulär genom att klistra in shortcode i ett inlägg eller en text-widget.

en: On this screen, you can manage services that are available through Contact Form 7. Using API will allow you to collaborate with any services that are available.
sv_SE: Här kan du hantera tjänster som finns i Contact Form 7. Med API kan du använda tillgängliga tjänster.

en: One option per line.
sv_SE: Ett val per rad.

en: One pipe-separated question-answer pair (e.g. The capital of Brazil?|Rio) per line.
sv_SE: En pipe-separerad fråga-svar (e.g. Brasilien huvudstad? | Rio) per rad.

en: Options
sv_SE: Alternativ

en: Or
sv_SE: Eller

en: Overview
sv_SE: Översikt

en: Persian
sv_SE: Persiska

en: Please accept the terms to proceed.
sv_SE: Du måste acceptera villkoren för att fortsätta.

en: Please fill in the required field.
sv_SE: Fyll i det obligatoriska fältet.

en: Polish
sv_SE: Polska

en: Portuguese (Brazil)
sv_SE: Portugisiska (Brasilien)

en: Portuguese (Portugal)
sv_SE: Portugisiska (Portugal)

en: Put a label first, a checkbox last
sv_SE: Etikett först, en kryssruta sist

en: Questions and answers
sv_SE: Frågor och svar

en: Range
sv_SE: Intervall

en: Required field
sv_SE: Obligatoriskt fält

en: Romanian
sv_SE: Romänska

en: Russian
sv_SE: Ryska

en: Save
sv_SE: Spara

en: Save Messages with Flamingo
sv_SE: Spara meddelanden med Flamingo

en: Search Contact Forms
sv_SE: Sök kontaktformulär

en: Search results for &#8220;%s&#8221;
sv_SE: Sökresultat för &#8220;%s&#8221;

en: Selectable Recipient with Pipes
sv_SE: Valbara mottagare med Pipes

en: Send
sv_SE: Skicka

en: Sender doesn't enter the correct answer to the quiz
sv_SE: Användaren anger fel svar för quiz-frågan

en: Sender's message was failed to send
sv_SE: Avsändarens meddelande kunde inte skickas

en: Sender's message was sent successfully
sv_SE: Avsändarens meddelande har skickats

en: Sending ...
sv_SE: Skickar...

en: Serbian
sv_SE: Serbiska

en: Setting Up Mail
sv_SE: Ställa in epost

en: Settings
sv_SE: Inställningar

en: Slovak
sv_SE: Slovakiska

en: Slovene
sv_SE: Slovenska

en: Spam Filtering with Akismet
sv_SE: Spam-filtrering med Akismet

en: Spanish (Spain)
sv_SE: Spanska (Spanien)

en: Spinbox
sv_SE: Nummerruta

en: Subject
sv_SE: Ämne

en: Subject: %s
sv_SE: Ämne: %s

en: Submission was referred to as spam
sv_SE: Meddelandet markerades som spam

en: Submit Button
sv_SE: Skicka-knapp

en: Swedish
sv_SE: Svenska

en: Telephone number seems invalid.
sv_SE: Telefonnumret verkar ogiltigt.

en: Telephone number that the sender entered is invalid
sv_SE: Avsändarens telefonnummer är ogiltigt

en: Text Fields
sv_SE: Textfält

en: Thai
sv_SE: Thailänska

en: The changes you made will be lost if you navigate away from this page.
sv_SE: Ändringarna du gjort kommer att förloras om du lämnar sidan.

en: The code that sender entered does not match the CAPTCHA
sv_SE: Koden användare anger matchar inte CAPTCHA-koden

en: There are also special mail-tags that have specific names, but don&#8217;t have corresponding form-tags. They are used to represent meta information of form submissions like the submitter&#8217;s IP address or the URL of the page.
sv_SE: Det finns också speciella epost-taggar med namn som inte har motsvarande formulär-taggar. De används för meta-information från när formuläret skickades, som användarens IP-adress eller formulärsidans URL.

en: There are terms that the sender must accept
sv_SE: Det finns villkor som avsändaren måste godkänna.

en: There is a field that the sender must fill in
sv_SE: Det finns ett fält som användaren måste fylla i

en: There is a field that the user input is longer than the maximum allowed length
sv_SE: Ett fält har längre innehåll än tillåtet

en: There is a field that the user input is shorter than the minimum allowed length
sv_SE: Ett fält har kortare innehåll än tillåtet

en: This contact form contains CAPTCHA fields, but the necessary libraries (GD and FreeType) are not available on your server.
sv_SE: Det här kontaktformuläret innehåller CAPTCHA, men de nödvändiga biblioteken (GD och FreeType) saknas på din server.

en: This contact form contains CAPTCHA fields, but the temporary folder for the files (%s) does not exist or is not writable. You can create the folder or change its permission manually.
sv_SE: Det här kontaktformuläret innehåller CAPTCHA, men den temporära mappen för filerna (%s) existerar inte eller är inte skrivbar. Du kan skapa mappen eller ändra mappens rättigheter manuellt.

en: This contact form contains file uploading fields, but the temporary folder for the files (%s) does not exist or is not writable. You can create the folder or change its permission manually.
sv_SE: Det här kontaktformuläret innehåller fält för filuppladdning, men den temporära mappen för filerna (%s) existerar inte eller är inte skrivbar. Du kan skapa mappen eller ändra rättigheter på den manuellt.

en: This date is too early.
sv_SE: Datumet är för tidigt.

en: This date is too late.
sv_SE: Datumet är för sent.

en: This e-mail was sent from a contact form on %1$s (%2$s)
sv_SE: Epost-meddelandet skickades från ett kontaktformulär på %1$s (%2$s)

en: This field requires author's URL
sv_SE: Det här fältet kräver författarens URL

en: This field requires author's email address
sv_SE: Det här fältet kräver författarens epost

en: This field requires author's name
sv_SE: Det här fältet kräver författarens namn

en: This file is too large.
sv_SE: Filen är för stor.

en: This file type is not allowed.
sv_SE: Filtypen är inte tillåten.

en: This input is too long.
sv_SE: Innehållet är för långt.

en: This input is too short.
sv_SE: Innehållet är för kort.

en: This number is too large.
sv_SE: Talet är för stort.

en: This number is too small.
sv_SE: Talet är för litet.

en: Title
sv_SE: Titel

en: To
sv_SE: Till

en: To attach the file uploaded through this field to mail, you need to insert the corresponding mail-tag (%s) into the File Attachments field on the Mail tab.
sv_SE: För att bifoga filen som laddats upp till epost, måste du infoga motsvarande post-tagg (%s) i fältet Bifogade filer under fliken Epost.

en: To use CAPTCHA, you first need to install and activate %s plugin.
sv_SE: För att använda CAPTCHA, måste du först installera och aktivera %s plugin.

en: To use CAPTCHA, you need <a href="http://wordpress.org/extend/plugins/really-simple-captcha/">Really Simple CAPTCHA</a> plugin installed.
sv_SE: För att använda CAPTCHA behöver du ha tillägget<a href="http://wordpress.org/extend/plugins/really-simple-captcha/">Really Simple CAPTCHA</a> installerat.

en: To use the value input through this field in a mail field, you need to insert the corresponding mail-tag (%s) into the field on the Mail tab.
sv_SE: Om du vill använda indata via fältet i ett mail, måste du infoga motsvarande post-tagg (%s) i fältet under fliken Epost.

en: Tracking with Google Analytics
sv_SE: Spåra med Google Analytics

en: Turkish
sv_SE: Turkiska

en: URL seems invalid.
sv_SE: URL verkar ogiltig.

en: URL that the sender entered is invalid
sv_SE: Avsändarens URL är ogiltig

en: Ukrainian
sv_SE: Ukrainska

en: Untitled
sv_SE: Namnlös

en: Uploaded file is not allowed file type
sv_SE: Filen är av en ej tillåten filtyp

en: Uploaded file is too large
sv_SE: Den uppladdade filen är för stor

en: Uploading a file fails for PHP error
sv_SE: Filuppladdningen misslyckades pga PHP-fel

en: Uploading a file fails for any reason
sv_SE: Filuppladdningen misslyckas av någon anledning

en: Use HTML content type
sv_SE: Använd HTML-innehåll

en: Use Mail (2)
sv_SE: Använd epost (2)

en: Use the default language (%s)
sv_SE: Använd förvalt språk (%s)

en: Use this text as the placeholder of the field
sv_SE: Använd denna text som platshållare för fältet

en: Validation errors occurred
sv_SE: Ett valideringsfel uppstod

en: Validation errors occurred. Please confirm the fields and submit it again.
sv_SE: Ett valideringsfel uppstod. Kontrollera fälten och skicka igen.

en: Vietnamese
sv_SE: Vietnamesiska

en: While form-tags have a comparatively complex syntax, you don&#8217;t need to know the syntax to add form-tags because you can use the straightforward tag generator (<strong>Generate Tag</strong> button on this screen).
sv_SE: Även om formulär-taggar är relativt komplicerade, behöver du inte kunna syntaxen eftersom det finns en tagg-generator som är enkel att använda (knappen <strong>Skapa tagg</strong> på den här sidan).

en: Wrap each item with label element
sv_SE: Omslut varje objekt med label-element

en: You are about to delete this contact form.
      'Cancel' to stop, 'OK' to delete.
sv_SE: Du är på väg att radera det här kontaktformuläret. 
     'Avbryt' för att behålla det, 'OK' för att radera.

en: You are not allowed to delete this item.
sv_SE: Du får inte radera den här posten.

en: You are not allowed to edit this contact form.
sv_SE: Du har inte behörighet att ändra det här kontaktformuläret.

en: You are not allowed to edit this item.
sv_SE: Du får inte redigera den här posten.

en: You can add a new contact form on this screen. You can create a contact form in your language, which is set WordPress local settings, or in a language that you select from available options.
sv_SE: Du kan lägga till ett nytt kontaktformulär från den här sidan. Du kan skapa ett kontaktformulär i ditt språk, som ställts in i Wordpress, eller välja ett annat språk som finns tillgängligt.

en: You can add customization code snippets here. For details, see %s.
sv_SE: Du kan lägga till anpassad kod här. Mer information finns i %s.

en: You can also use this old-style shortcode:
sv_SE: Du kan också använda denna äldre kortkod:

en: You may need to first sign up for an account with the service that you plan to use. When you do so, you would need to authorize Contact Form 7 to access the service with your account.
sv_SE: Du kanske måste först registrera dig för den tjänst som du tänker använda. När du gör det måste du tillåta Contact Form 7 att komma åt tjänsten med ditt konto.

en: Your Email
sv_SE: Din epost

en: Your Message
sv_SE: Ditt meddelande

en: Your Name
sv_SE: Ditt namn

en: Your answer is not correct.
sv_SE: Ditt svar är fel.

en: Your entered code is incorrect.
sv_SE: Koden du angav är felaktig.

en: Your message was sent successfully. Thanks.
sv_SE: Ditt meddelande har skickats. Tack!

en: acceptance
sv_SE: godkännande

en: checkboxes
sv_SE: Kryssrutor

en: date
sv_SE: datum

en: drop-down menu
sv_SE: Rullgardinsmeny

en: email
sv_SE: epost

en: file
sv_SE: fil

en: number
sv_SE: siffror

en: radio buttons
sv_SE: Radioknappar

en: submit
sv_SE: skicka

en: text area
sv_SE: textarea
